Acest site este SINGURUL site oficial al Colegiului de Științe ale Naturii "Emil Racovita", orice alt site sau pagina de facebook nu reprezinta pozitia oficiala a scolii.

Colegiul Emil Racovita
Colegiul Emil Racovita
Colegiul Emil Racovita
Colegiul Emil Racovita
Colegiul Emil Racovita
Colegiul Emil Racovita
Colegiul Emil Racovita
Excursie la Hărman.  "Stil de viaţă tradiţional / stil de viaţă modern"
Aceasta este una dintre activităţile  desfășurate în cadrul Proiectului Județean Împreună - pentru sănătate!”. Activitatea a vizat promovarea stilului de viață sănătos și a favorizat dezvoltarea competențelor de comunicare și relaționare. Am vizitat Cetatea din Hărman şi Muzeul Etnografic al Asociației “Vatra Hărmanuluipentru a compara stilul de viață modern cu cel tradițional. La această activitate au participat elevii clasei a X-a B (în data de 26.03.2018), însoţiţi de prof. Langa Olivia, prof. Barabaş David şi prof. coord. Mihălcescu Cristina, precum şi elevii clasei a X-a C (în data de 28.03,2018), însoţiţi de prof. Tarcan Prună Silvia, prof. Frunză Elisabeta şi prof. coord. Mihălcescu Cristina.