Acest site este SINGURUL site oficial al Colegiului de Științe ale Naturii "Emil Racovita", orice alt site sau pagina de facebook nu reprezinta pozitia oficiala a scolii.

Colegiul Emil Racovita
Colegiul Emil Racovita
Colegiul Emil Racovita
Colegiul Emil Racovita
Colegiul Emil Racovita
Colegiul Emil Racovita
Colegiul Emil Racovita

Aducerea in școala a expoziției itinerante: 150 de ani de la înființarea Academiei Romane!

Expoziția cuprinde medalioane in care sunt prezentați membrii ai Academiei Romane de origine brașoveana. Expoziția a fost realizată de Muzeul Casa Mureșenilor in urma unui  Simpozion ,, Mari academicieni ai Brașovului" in cadrul căruia profesori universitari și profesori de la doua licee din Brasov ( Colegiul de Științe ale Naturii Emil Racoviță- reprezentat de prof. Anghel Adina Claudia și Colegiul Economic ,, Andrei Barseanu" reprezentat de prof. Simona Ciumbargi) au prezentat activitatea unor academicieni de origine brașoveana!