Acest site este SINGURUL site oficial al Colegiului de Științe ale Naturii "Emil Racovita", orice alt site sau pagina de facebook nu reprezinta pozitia oficiala a scolii.

Colegiul Emil Racovita

Înscrierea în programul ECDL se face în orice moment, urmând pașii de mai jos:

1. Se accesează site-ul www.ecdl.ro și se completează formularul de înregistrare.

2. Se achiziţionează o Serie unică de înscriere ECDL, prin înscrierea în baza de date a școlii pe baza unei copii după cartea de identitate.

3. Se face înscrierea pentru fiecare examen în parte la profesorul coordonator.

Examenele ECDL se susțin în ziua de miercuri, în fiecare săptămână.

În Colegiul de Știinte ale Naturii "Emil Racoviță", sumele necesare pentru susținerea examenelor ECDL sunt:

Inscriere:  137 lei ( se face o singura data)

1 modul (1 examen): 67.3 lei

1 simulare: 10 lei

permis: 9 lei

Pentru mai multe detalii, vă rugăm să contactați coordonatorul centrului ECDL din școală, prof. Adina Dumitrașcu.

Înscrierea în programul ECDL se face în orice moment, urmând pașii de mai jos:

3. Se face înscrierea pentru fiecare examen în parte la profesorul coordonator.

Examenele ECDL se susțin la întrunirea numărului minim de 10 examene.

Inscriere:  137 lei ( se face o singura data)

1 modul (1 examen): 70.00 lei

1 simulare: 10 lei