Luni, 15.12.2014 la sediul Colegiului Emil Racovita se organizeaza concurs pentru ocuparea postului de analist programator inginer de sistem.

INVITAŢIE     LA   ORIGINALITATE

Stimaţi colegi,

Colegiul de Ştiinţe ale Naturii “Emil Racoviţă” din Braşov are deosebita plăcere de a vă invita să participaţi, prin intermediul elevilor dumneavoastră, la Concursul de Creaţie  literară “Anatol Ghermanschi”, ediţia 2015.

Iniţiat de către catedra de limba şi literatura română a Colegiului de Științe ale Naturii “Emil Racoviţă” din Braşov, în colaborare cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Braşov şi Uniunea Scriitorilor, filiala Braşov, Concursul de Creaţie literară “Anatol Ghermanschi” are ca finalitate valorificarea potenţialului intelectual şi creativ al elevilor în realizarea unor lucrări artistice originale.

La baza acestei acţiuni se află personalitatea regretatului Anatol Ghermanschi - om, dascăl şi filolog de o valoare incontestabilă – în memoria căruia se va derula întregul concurs de creaţie.

Luând în considerare cele anterior menţionate, vă rugăm să-i informaţi pe elevii dumneavoastră despre iniţierea acestui concurs de creaţie, precum şi despre regulamentul şi modalitatea de înscriere (toate fiind anexate prezentei invitaţii).

În speranţa unei viitoare colaborări, vă mulţumim!

Regulamentul şi etapele concursului le puteţi găsi pe site-ul Colegiului de Științe ale Naturii “Emil Racoviţă” din Braşov. regulament

Proiect Ghermanschi 2015 si la Concursul de Creaţie “ Anatol Ghermanschi ” 2015

Participantii la actuala  editie  a   CONCURSULUI  DE CREATIE “ANATOL GHERMANSCHI” sunt invitati sa participe la festivitatea de premiere, care se va derula in incinta Colegiului "Emil Racovita" (str. Armoniei, nr. 6, Brasov),  joi, 12.06.2014, ora 15.